Krajina stínů

Schovány pod sluncem
Lezou sem stíny
Chladivé
I ty
co působí splíny

Doba jim mává

Šíří se jako mor
Šedne zem i nebe
A já místo radosti
strach
Mám už i z tebe

Ta doba zebe

Bojíme se stínů
Mají své mechanismy
Zdarma úpravu názoru
a v akci návod,
jak zacházet s ismy

Ta doba nás vítá,
už nám svítá?

Jako cestou jít?
Vinen či nevinen,
Zkusit jenom být,
nebo se stát stínem?

Teď, drahé každé rady.
Ta doba už….,

je tady.

Nepublikováno: Napsáno v roce 2021 jako pocitovka

Egon: ,,Hele Duchoni, neměli bysme to nějak sdílet? Víš kvůli tomu - jak se tomu sakra jenom...., jo, většímu dosahu," přemýšlí Egon nahlas. Duchoň, ,,opéká si buřta, těší se na tu mastnotu, co mu za chvíli poteče po bradě a co ji zapije pivem a je mu to z duše buřt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *